Кріплення, механізми, фурнітура рулонних штор

Комплектація рулонні штори

 

 

 

Продавці сонцезахисних систем часом перебільшують рівень якості своєї продукції. А виробники стараються зекономити на комплектуючих для зменшення собівартості. Мета цієї статті - вберегти споживача від покупки тканинних ролетів економ-варіанту за невідповідно високою ціною.

В статті ми розглянемо варіанти основних комплектуючих рулонних штор, які можна зустріти сьогодні на ринку. В основному використовуються деталі польського, українського, тайванського або китайського виробництва. Не думайте, що вся українська комплектація гірша за польську, просто в більшості випадків вона дешевша.


Нижня планка

Нижня планка на рулонні штори
Нижня планка

Нижня планка повинна бути достатньо важкою, щоб штора без проблем опускалась. На фото планка (2) гірша саме по цій причині, вона виготовлена з пластику. Для варіанту (1) використовується незручна та неестетична заглушка. Алюмінієва планка (3) - оптимальний варіант. 


Механізм Міні

Механізм для рулонних штор Міні
Механізм Міні

Найчастіше використовуються польські, українські або тайванські механізми для рулонних штор. Звичайно, краще придбати штору з польським механімом Besta. Він більш плавно працює, без ривків, на відміну від українського, краще підходить для напівгабариту (наприклад, вікно з 3 створок з виступаючими завісами).

 

Також український механізм може дерти тканину виступом, який використовується для кріплення лески. Тайванський аналог Бести швидко пожовтіє, на ньому не тримається пластиковий короб та навіть не передбачено отворів для лески.


Натягувач лески

Натягувач лески на рулонні штори
Натягувач лески (елемент фіксатора)

У варіанті (1, укр) леска знаходиться досить далеко від вікна, він підходить, наприклад, для День-ніч Стандарт. Натягувач (2, укр) найбільш зручний, за потреби можна самостійно замінити або підтягнути леску. Польський натягувач (3) незручний для монтажу та ремонту.


Вушко

Вушко, фіксатор для рулонних штор
Вушко для лески (елемент фіксатора)

У варіанті (1) леска розташовується по краю тканини або за тканиною. При використанні вушка (2) леска знаходиться по боках тканини, це непрактично та незручно. Також через маленький отвір шторка не має можливості для маневру та може скручуватись на бік.


Груз цепочки та стопор

Груз цепочки для рулонних штор
Груз цепочки
Стопор цепочки для рулонних штор
Стопор (для цепочки)

На функціонування штори не впливає, різниця в дизайні та естетичності. (1) - український, (2) - польський.


Труба, скотч для нижньої планки та труби

Товщина труби (вал, на який намотується тканина) на функціонування штори майже не впливає. Більшість виробників використовують міцну трубу з достатньо товстою стінкою, але бувають і винятки. Готові вироби часто продаються з тонкою трубою. Різниця полягає в тому, що в трубі з тонкою стінкою може гірше фіксуватись механізм.

 

З часом скотч, який використовується для фіксації тканини у планці, може відклеїтись, а планка відпасти. Тому скотч повинен бути додатково закріплений за допомогою степлера. Також скотч, який кріпить тканину до труби, буває різної якості. Якщо виробник зекономить на скотчі та тканині (недостатній намот), шторка може відклеїтись та впасти.


Тканина

Польську чи німецьку тканину споживачу буде важко відрізнити від тайванської. Адже потрібно знати особливості, жорсткість, текстуру певної групи тканин. Тому конкретних порад не даємо, можна просто поцікавитись виробником тканини. Наприклад, популярні польські виробники - Miranda та Galicia, німецька Albedum, голландаська Coulisse.

 

Також при виборі будь-якої продукції радимо порівнювати ціни, а не знижки та не звертати увагу на "стару" ціну. Закреслені цифри - це просто закреслені цифри. З досвіду знаємо, що у посередника з великою "знижкою" та дешевою комплектацією роздрібні ціни можуть бути в 2 рази вищі, ніж у виробника з польською.

 

Надіємось, ці прості поради дозволять Вам зробити свідомий, обдуманий, а головне - вигідний вибір рулонних штор.

Поділитись