Жалюзі та ролети на пластикові вікна: чи можна свердлити?

Сверлити пластикове вікно

 

 

Напевно, багато читачів чули жарт, що якщо в рамі просвердлити отвір, всередині почне накопичуватись конденсат, а вікна будуть потіти. Хоча виробники вікон, навпаки, спеціально роблять отвори в рамі щоб не накопичувався конденсат. В кожній рамі зроблені наскрізні отвори, відкрийте будь-яке вікно і їх побачите. 

Давайте спочатку розглянемо структуру металопластикового вікна.

Структура пластикового вікна
Металопластикове вікно в розрізі

Як бачимо, вікно складається з декількох камер. Деякі з них (як правило, внутрішні) є герметичними. А в зовнішніх є технологічні отвори для видалення конденсату. Хоча дані отвори на малюнку не показані, вони розміщуються в певних місцях, зазвичай під створками, з виходом під кутом назовні. Герметичні внутрішні камери створюють повітряну подушку, яка перешкоджає проникненню холодного повітря та вологи в кімнату.

 

Пластикові вікна не бояться свердління. Робити дірочки в вікнах можна по всьому периметру, тільки від штапіків краще відступати. Вони тримають склопакет, це його слабкі місця. Що стосується жалюзі та рулонних штор, шурупи можна використовувати зовсім маленькі і глибоких отворів для них робити не потрібно. Професійний монтаж абсолютно безпечний для вікна.

 

Якщо страшно свердлити пластикові вікна, можна спробувати інші способи кріплення ролетів - за допомогою клею або двостороннього скотчу. Але ці способи мають недоліки. Не всі вони витримують температурні перепади, і якщо вікно знаходиться на сонячній стороні, клей може пересохнути, а скотч відклеїтись. Тому жалюзі краще кріпити за допомогою шурупів.

 

Часто шурупи для жалюзі не оснащені буром на кінці, через що непрофесіоналу непросто їх рівно закрутити в пластикову раму. Як правило, перед закручуванням шурупа за допомогою свердла по металу роблять отвір трохи меншого діаметру, ніж сам шуруп. Саморізи з буром зразу закручують в потрібне місце. Перевага шурупів без буру в тому, що вони можуть мати меншу довжину при тій самій надійності кріплення. Також після шурупів без буру залишається візуально менша дірка.

Шурупи для жалюзі
Варіанти шурупів для жалюзі

При самостійному монтажі від контакту свердла або шурупа з склопакетом скло може тріснути. Відремонтувати склопакет вже не вийде, прийдеться його повністю замінити, а це мінімум третя частина вартості вікна. Вибір саморізу невідповідної може порушити герметичність внутрішніх камер профілю, через що погіршаться теплоізоляційні та шумопоглинаючі функції вікна. Тому довжина шурупів не повинна перевищувати 15 мм, або й менше, залежно від конструкції конкретного вікна.

 

Ще ода проблема, з якою можна зіткнутися - отвори від шурупів, якщо в майбутньому захочете зняти жалюзі. Поки шуруп закручений в профіль, він герметично закриває отвір. Дірка в профілі від викрученого шурупа, як мінімум, неестетична. Але її досить просто заклеїти. Для цього краще застосовувати спеціальний герметик для виробів із твердого ПВХ.

 

Щоб якісно заклеїти отвір, потрібно виконати наступну послідовність дій:

- обезжирити профіль навколо отвору розчинником або спиртом;

- заповнити отвір герметиком так, щоб речовина вилізла на поверхню;

- зачекати рекомендований час до повного застигання;

- зрізати надлишок герметика в рівень з профілем вікна.

 

Замість герметика також можна використовувати волостійку шпаклівку, рідкі цвяхи, силіконовий ущільнювач. Головне, що засіб був сумісним з ПВХ.

Поділитись