Як вибрати штори (жалюзі) на кухню

 

 

 

Штори - важлива деталь інтер'єру кухні, тому їх дизайн та якість повинні відповідати усім вимогам будь-якої сучасної сім'ї. Штори створюють затишок і настрій, красиво обрамляють вікно, привносять у повсякденне життя відчуття свята і радості. Сьогоднішній величезний вибір штор та жалюзі дозволить вам зробити дизайн кухні завершеним, цікавим та оригінальним.

До вибору тканини для кухонних штор варто підійти дуже відповідально. В першу чергу зверніть увагу на стійкість матеріалу до різних забруднень і якість забарвлення тканини - фарба не повинна линяти або швидко вигорати на сонці. Якщо вікна кухні виходять на південь, тоді вам буде просто необхідно ховатися від сонячного світла в денний час. Також є необхідність закривати вікна від сторонніх очей, якщо ваша квартира займає нижні поверхи. У цих випадках штори краще підбирати виключно з важких портьєрних тканин, скористатися сучасними жалюзі, римськими або рулонними варіантами.

 

Вибрати красиві штори для кухні нескладно. Треба лише знати декілька простих правил і пам'ятати про особливості цього приміщення :

- як правило, це не дуже велика кімната;

- на кухні зазвичай постійно готують, тому поряд з раковиною та робочою зоною неодмінно присутні вода та бруд;

- оформлення кухні має бути гармонійним: адже це найбільш "сімейне" і гостинне місце у будинку!

Значить, кухонні штори повинні легко зніматися, не заважати прибиранню, відповідати стилю оформлення кімнати, не зменшувати простір (і навіть візуально збільшувати).

 

Так як кухня - це, як правило, приміщення невеликих розмірів, де все розташовано дуже компактно, не рекомендується вибирати штори темних кольорів або штори з яскравими і великими малюнками. Подібний дизайн буде зменшувати простір кухні. Ніщо не повинне дратувати чи створювати відчуття тривоги, тому для кухонних штор ідеальні теплі, але не занадто яскраві і соковиті тони, а трохи розмиті - персиковий, салатовий, теракотовий, кремовий, суничний. Вони піднімають настрій вранці та дають відчуття затишку і спокою після напруженого робочого дня.

 

Існує багато варіантів штор та жалюзі, які можна використати в інтер'єрі кухні. Розглянемо найпопулярніші з них.


Класичні штори

Класичні кухонні штори - це фіранки з тюлі, мереживного полотна, бавовни, льону. Зазвичай не довгі (прикривають підвіконня), прикрашені підхватами і т.д. Такі штори вдало виглядатимуть на кухні в стилі Кантрі, Прованс, в середземноморському варіанті оформлення приміщення. Безперечний плюс цього виду обрамлення вікна в тому, що тут можна поєднувати різні тканини і декор між собою.

 

Плюси: додають затишку інтер'єру, недорогі, прості у догляді.

Мінуси: через складки збільшується площа, на яку прилипає бруд, часто відсутність пилевідштовхуючої обробки матеріалу.


Рулонні штори

Рулонні штори - це полотно тканини, яке змотуючись, накручується на вал, може бути схованим в короб або залишатися відкритим. Такий варіант виглядає дуже сучасно і красиво. Рулонні штори можна відкривати повністю, наполовину або зовсім змотувати. Кріпляться як на віконний отвір, так і безпосередньо на створку вікна.

 

Плюси: підходять практично до будь-якого дизайну, не зменшують простір, велика різноманітність кольорів, текстур та малюнків.

Мінуси: не до всіх тканин можна застосовувати вологу очистку.

Ціна: від 250 грн. Тут і далі ціни вказуються за 1 створку (половину) стандартного вікна. Відгук


Штори День-ніч

Конструктивно рулонні штори "день-ніч" - це два полотна тканини, в яких на рівній відстані чергуються прозорі та напівпрозорі смуги. При згортанні і опусканні штори смужки на тканині зміщуються одна відносно іншої, завдяки чому змінюється інтенсивність освітлення в приміщенні.

Плюси: практичність та функціональність, можливість регулювати рівень освітлення на кухні незначним рухом руки.

Мінуси: важко чистяться, порівняно висока ціна.

Ціна: від 450 грн. Відгук


Римські штори

Римські штори - це відріз тканини, який може підніматися і опускатися, пропускаючи світло або затінюючи приміщення. Піднімаючись, римська штора утворює рівномірні складки, складаючись "гармошкою". Римська штора закриває або увесь віконний отвір, або кріпиться на створку вікна і залишає відкритим підвіконня.

 

Плюси: стильно, оригінально, можна залишити вільним підвіконня, регулюється освітленість приміщення.

Мінуси: підходять не до всіх стилів оформлення кухні, складки збирають бруд, висока ціна.

Ціна: від 600 грн. Відгук


Горизонтальні жалюзі

Це традиційні жалюзі, які складаються з горизонтально розміщених смужок (ламелей). Освітленість регулюється кутом повороту ламелей, можна також повністю підняти жалюзь. В наш час можна замовити жалюзі різних кольорів та відтінків, наприклад, структури дерева. Завдяки горизонтальному положенню жалюзі візуально розширюють кухню, ідеально підходять для маленьких кухонь та кухонь з невеликими вікнами.

 

Плюси: функціональність, не потребують особливого догляду.

Мінуси: збирають пил та бруд, пластикові деталі фурнітури ламаються, підходять не до всіх стилів оформлення кухні.

Ціна: від 150 грн. Відгук


Жалюзі-плісе

Останнім часом набувають популярності штори (жалюзі) плісе. Плісе схожі на горизонтальні жалюзі, тут теж застосовується горизонтальний каркас, проте замість ламелей використовують тканину із спеціальними складками. Така нова технологія дозволяє поєднувати в собі усі функціональні можливості жалюзі, а також зручність і красу звичайних штор.

 

Плюси: підходять на вікна нестандартної форми, займають мало місця, за бажанням можна відкрити верх або низ вікна, можна прати.

Мінуси: висока ціна.

Ціна: від 850 грн. Відгук

Поділитись